Kazališna predstava Mrvice iz dnevnog boravka

Mrvice  iz dnevnog boravka

Predstava mi se jako dojmila zbog likova i radnje. Sviđa mi se što je predstava prilagođena našoj dobi. Lik koji mi se najviše svidjela je Robotka jer je bila zanimljiva, draga i jako zabavna. Lik koji mi se najmanje svidio je tata jer je bio jako dosadan. Na samom početku nisam odmah razumjela predstavu, ali kasnije sam sve razumjela. Na satu hrvatskoga jezika pričali smo o predstavi i sve smo razjasnili.

Anđela Knežević, 5.c

Mrvice iz dnevnog boravka

Meni je predstava bila super. Bila mi je jako smiješna i zabavna. Malo mi je bilo razumjeti što Robotka govori. Najdraži lik bila mi je Morana jer je dobra. Janko je htio zaraditi za svoju obitelj pomoću Robotke i da mu se ostvari da mu Morana bude djevojka, što m se na kraju i ostvarilo.

Michelle Zeba, 5.c

Mrvice iz dnevnog boravka

Priča u predstavi Mrvice iz dnevnog boravaka mi  se jako dojmila. Bilo je smiješno gledati likove kada su se raspravljali, glasno pričali i romantično pričali. Najdraži lik mi je bio Bumbar zato što je bio zanimljiv. Iskreno, razrednica je bila malo dosadna jer je stalno pričala o Shakespearu. Janko mi nije bio naročito zanimljiv. Predstava je odlična.

Eni Prišlin, 5.a

Mrvice iz dnevnog boravka

Meni je predstava bila vrlo realistična s pravim životom događaji iz obiteljskog života, školskog. Uočila sam razgovore i razmišljanja likova o osjećajima. Bila je vrlo moderna. Svidjelo mi se što nam je predstava pokazala da se u životu moramo truditi i da ništa nije lagano.

Dora Mijić, 5.a

Mrvice iz dnevnog boravka

Predstava mi se svidjela. Svidjela mi se i gluma glumaca. Tema predstave je realistična i ozbiljna, ali s puno šaljivih detalja. Glavni je lik dječak Janko koji ide u peti razred. Njegova obitelj nije imala puno novaca. Janko je odlučio pisati za Modru lastu da bi zaradio i pomogao obitelji. Najbolji prijatelj mu je Bumbar. Često su igrali igrice na računalu. Janko je bio zaljubljen u Moranu i ona u njega. Janko je odlučio napraviti robota da bi dobio novog prijatelja. Predstava završava predstavom u kojoj glume Janko, Bumbar i robot Robotka. Bilo mi je jako lijepo u kazalištu i volio bih to ponoviti.

Jakov Mihael Polić, 5.d

Mrvice iz dnevnog boravka

Svidjela mi se predstava Mrvice iz dnevnog boravka zato što je bila zanimljiva i smiješna. Predstava nam govori da uz trud možemo postići sve. Najdraži likovi su mi Robotka, Bumbar i Janko. Volio bih pogledati neku drugu predstavu koja je tako smiješna i zanimljiva.

Smiljan Dučkić, 5.d

Mrvice iz dnevnog boravka

Kada smo stigli u kazalište Žar ptica i smjestili se na svoja mjesta, vidjela sam mnoga svjetla na pozornici što je znak da počinje predstava pa sam prestala razgovarati.

Na početku predstave najviše mi se svidjela Morana jer brine o svome izgledu, baš kao i ja. Kod Morane mi se sviđa još i to što brine oko njege kose, ali to se promijenilo kad je Janko otišao u školu. U školi mi se najviše svidjela razrednica jer je stroga. Naravno, ne volim stroge profesore, ali mi se jako svidjelo kad se razrednica zaderala i zagrmjelo je. Nakon razrednice najviše mi se svidio Bumbar zato što je bio jako smiješan. Najdraži događaj mi je kada je Bumbar dao Robotki cvijeće.

Nakon predstave svi su se glumci poklonili. Predstava je bila jeako zanimljiva i stvarno mi se svidjela.

Ivana Sara Zimaj 5.d

objavio: Nikolina Turkalj   datum: 21. 11. 2022.

EKO ŠKOLA

Godine 1991. naša škola postala je članom Pokreta prijatelja prirode, danas Udruge "Lijepa Naša" . 1997. uključeni smo u program "Eko škola".

ŽUBOR

Ponosni smo na naš školski list Žubor koji izlazi od 1975. godine.

HIMNA ŠKOLE

Naša škola 2010. godine je dobila i himnu, tekst i glazbu napisao je učitelj glazbene kulture Vlado Matić.

LISTEK

Učeničku zadrugu "Listek" smo osnovali 2002. godine. Radimo od početka na očuvanju okoliša i kulturne baštine.