Sekcije zadruge

Rad zadruge je organiziran u 5 sekcija, a to su:

1.      Oslikavanje svile i stakla “Kistići”- voditeljica sekcije Mihaela Olujić,

profesorica likovne kulture

2.      Izrada tapiserija  “Smirna”- voditeljica sekcije Danijela Šantek,

3.      Izrada ukrasnih i uporabnih predmeta od prirodnih i recikliranih

materijala “Eko – etno”- voditeljica sekcije Sanja Zornjak Picer,

učiteljica razredne nastave

4.      Male pletilje i vezilje “Vunica” - voditeljica sekcije Albina Sokolović,

učiteljica razredne nastave

5.      Izrada nakita  “Perlice”- voditeljica sekcije Orlanda Protić, učiteljica

razredne nastave

Cilj i zadaci rada zadruge određeni su u skladu sa školskim planom i programom,

zanimanjima učenika kao i potrebama i mogućnostima naše škole.

Odgojne zadatke usmjerili smo na pobuđivanje i razvijanje svijesti o nužnosti rada za ljudski život te razvijanju radnih navika, odgovornosti, samostalnosti i suradnje.

Također sustavno radimo na razvijanju potrebe očuvanja okoliša kroz sekcije koje se bave iskorištavanjem odbačenih predmeta (stare keramičke pločice, kartonska ambalaža, recikliranje starog papira, iskorištavanje staklenih boca ). Te sekcije postoje od osnutka zadruge.

Od školske godine 2004/2005. radimo na očuvanju  narodne baštine kroz učenje pletenja i vezenja kao i izrade tapiserija i makramea. Sekcija izrada nakita  radi od početka osnutka zadruge. Nakit izrađujemo od raznih materijala – nekad je to FIMO masa, nekad glina i glinamol uz upotrebu špage. Umjesto keramičarske sekcije, koju smo morali "ugasiti" kada se pokvarila peć za keramiku, uveli smo novu – izrada eko mozaika od starih keramičkih pločica. Upravo u radu te sekcije smo ostvarili odličnu suradnju s domarom škole koji nam pomaže prilikom obrade podloga za mozaike.

Željeli bi napomenuti da naši zadrugari prvenstveno sudjeluju u radu svoje sekcije, ali isto tako da se tijekom godine po vlastitim željama i sposobnostima uključuju u rad i drugih sekcija. Time želimo omogućiti  zadrugarima da ovladaju  tehnikama rada iz drugih podučja. Moramo napomenuti da je to djeci jako drago jer su njihovi interesi raznovrsni. Na ovaj način mogu zadovoljiti svoju želju i interes za rad.

Također želimo istaknuti da su voditeljice zadužene svaka za svoju sekciju ali se uključuju u rad i ostalih sekcija.

Smatramo da na taj način doprinosimo boljem radu u zadruzi jer sve voditeljice mogu djeci objasniti postupak i način rada.

Svi učenici koji su zainteresirani za rad u

zadruzi su dobro došli!