OŠ Vjenceslava Novaka

Tel. 01/2853-800

Fax. 01/2859-598

E-mail:  ured@os-vnovaka-zg.skole.hr

Školska zgrada ima 3600 metara kvadratnih unutarnjeg prostora, sedam kabineta, dvadesetjednu učionicu,  informatičku učionicu, dvoranu za tjelesnu kulturu, šest uredskih prostorija, knjižnicu, kuhinju, blagovaonicu, sedam sanitarnih prostora, garderobe, dvije zbornice, portu i hodnik.

Školska knjižnica ima oko 10 000 knjiga i čitaonicu.

Športska dvorana je adekvatno opremljena te omogućava rad u nastavi i rad raznih sportskih sekcija.
Školu trenutno pohađa oko 550 učenika raspoređenih u 25 razrednih odjela.

U školi je zaposleno 58 djelatnika, od toga 38 učitelja, ravnatelj, pedagog, psiholog, defektolog, knjižničar, tajnica, računovotkinja i 11 djelatnika zaposlenih kao tehničko osoblje.

Škola tj. njeni učenici i djelatnici članovi su Pokreta prijatelja prirode "Lijepa naša" od 1991. godine. Škola je primljena 14. ožujka 2001. godine u Europsku EKO-ŠKOLU a 20. ožujka 2001. podignuta je ispred škole ZELENA EKO ZASTAVA.

Svake godine u školi se održavaju tematske izložbe a školski prostor oplemenjuje se novim sadnicama.

Naša škola brine i o zaštićenim vrstama životinja: bjeloglavom supu na Cresu i dupinu u Velom Lošinju. Temeljni project naše EKO –ŠKOLE je štednja i racionalno korištenje vode. Za sve učenike i djelatnike škole povelja i zelena zastava veliko je priznanje, ali i poticaj te obveza u našem daljnjem radu.