Dan otvorenih vrata FER-a

U subotu, 23. 11. 2019. učenici 5. i 6. razreda dodatne nastave informatike, matematike i izvannastavne aktivnosti robotike posjetili su Fakultet elektrotehnike i računarstva u pratnji profesorica Gurović, Turkalj i Poljak.

Odlično smo se zabavili i otkrili mnoge zanimljivosti i događanja!
Svoje dojmove nakon posjeta FER-u prenijeli su nam Tara Hunjadi, 5.c i Hrvoje Perica, 5.a. Svakako pročitajte!

Posjet FER-u

Dana 23.11.2019.godine posjetili smo Fakultet elektrotehnike i računarstva. Jako smo se zabavili te naučili mnogo toga. Kad smo stigli tamo, svi smo se odmah zainteresirali za izložene robote. Zadržali smo se par minuta. Držali smo se našeg plana, pa je zato došao red na pokuse iz fizike. Ušli smo u veliku učionicu sa predmetima potrebnim za pokuse. Prvo što smo radili bilo je ispaljivanje plastične boce punjene s plinom. Kada smo je ispalili, boca je letjela preko cijele učionice dok nije udarila u zid i pala. Drugi pokus bio je s balonom. On je letio u zrak kao da je punjen helijem, a zapravo bio je punjen toplim zrakom. I zadnji pokus bio je vatreni tornado. Na rotirajuće postolje stavili smo mrežasti koš za smeće u kojem smo zapalili malo vatre. Dok smo okretali postolje, plamen je postajao sve viši. Završili smo sa svim pokusima. Dobili smo slobodnih sat vremena. Tada smo mogli raditi sve po želji. Bilo je baš dobro. Ali nažalost svemu dobrom dođe kraj pa tako i našem posjetu FER-u.

Tara Hunjadi, 5.c

Posjet Fakultetu elektrotehnike i računarstva

S profesoricama Gurović i Poljak te učenicima petih i šestih razreda proveo sam jedno zanimljivo prijepodne. Posjetili smo Fakultet elektrotehnike i računarstva. Bilo mi je vrlo lijepo i zabavno. Vidio sam puno robota, a najviše mi se svidio robot koji izgleda poput pauka. Njiime se upravlja tabletom, ima pomične udove, kreće se. Interesantan mi je bio robot koji pleše i robot s umjetnom inteligencijom. On može pozdravljati i rukovati se. Naučio sam kako se stvara vatreni vrtlog i ponovio kako je topli zrak lakši od hladnog. Zanimljivo mi je bilo vidjeti stare kalkulatore. Joystick koji je otvoren, izgleda kao matična ploča i njime se može upravljati. Oduševili su me pokretni Lego roboti, jako volim Lego kockice. Zabavljali smo se igrajući Angry birds. Upravljao sam robotskom rukom i to mi se jako svidjelo. Gledali smo finale League of Legends. Pobijedio je plavi tim,BJW.

Hrvoje Perica,5.a

objavio: Nikolina Turkalj   datum: 4. 12. 2019.

EKO ŠKOLA

Godine 1991. naša škola postala je članom Pokreta prijatelja prirode, danas Udruge "Lijepa Naša" . 1997. uključeni smo u program "Eko škola".

ŽUBOR

Ponosni smo na naš školski list Žubor koji izlazi od 1975. godine.

HIMNA ŠKOLE

Naša škola 2010. godine je dobila i himnu, tekst i glazbu napisao je učitelj glazbene kulture Vlado Matić.

LISTEK

Učeničku zadrugu "Listek" smo osnovali 2002. godine. Radimo od početka na očuvanju okoliša i kulturne baštine.