NOVAKIJADA učenika i roditelja 6.-ih razreda

Roditelji – učenici – učitelji međusobno su povezani i neodvojivi faktori u odgojno-obrazovnom procesu. Roditelji imaju najveći utjecaj na svoju djecu te svjesno i nesvjesno prenose svoja uvjerenja i stavove djeci.

Stoga smo u našoj školi uz potporu Udruge Suncokret-OLJIN prvi put organizirali niz zajedničkih aktivnosti za roditelje, učenike i učitelje.

Radionice su uključivale timski rad i zajedničko sudjelovanje u zadatcima. Aktivnosti su osmišljene tako da sudionici iskuse kako samo podržavanjem i poštivanjem unutar grupe mogu zajednički riješiti zadatak.

Škola je kroz ovaj program pokazala da je otvorena za suradnju te da potiče roditelje na druženje i sudjelovanje u odgojno-obrazovnom procesu. Za kraj druženja nagradili smo se zajedničkom večerom roditelja i učitelja.

Osnovni ciljevi ovog programa su:
  • potaknuti roditelje, učenike i učitelje na druženje i razumijevanje različitosti kako bi bolje sudjelovali u problemskim situacijama u školi
  • promjena percepcije okoline drugih roditelja, učitelja i učenik
  • promjena odnosa u suradnji sa školom
  • međusobno upoznavanje
  • sudjelovanje djece, roditelja i učitelja u kreativnim i kretalačkim aktivnostima

DOJMOVI UČENIKA

• Najsmješnije i najbolje je bilo kada smo skakali preko užadi i prolazili kroz obruče. Bilo je jako zabavno.

Zara Harambašić, 6.c

• Meni se jako svidjelo. Igre su bile prezabavne i htjela bih da se to ponovi sljedeće godine. Najviše mi se svidjelo kada smo bili u dvorani i igrali se frizbijem. Sa mnom je došla moja sestra i njoj se jako svidjelo.

Ana Pongrac, 6.c

• Na druženju je bilo jako zabavno. Svidjele su mi se igre. Malo smo se izgubili u prvoj igri frizbijem. Sve igre su bile zabavne na svoj način. U igrama je sudjelovala i moja mama. Rekla je da joj je bilo zabavno.

Nika Pavlović, 6.c

• Druženje mi se jako svidjelo, osobito zato što smo se svi zajedno udružili i igrali igre. Mojoj mami se također jako svidjelo. Rekla je da bi ona htjela češće ovakve aktivnosti.

Vid Peša, 6.c

• Meni je bilo super. Htjela bih da se ovaj događaj ponovi svake godine. Mojoj mami se isto svidjelo, lijepo smo se provele i zabavile. Najviše mi se svidjela radionica s čarapama. Na toj radionici smo se svi smijali i zabavili.

Patricia Paraga, 6.c

• Bilo je jako zabavno igrati igre u kojima treba biti fizički i psihički spreman. Svidjelo mi se što smo bili u grupama pa smo mogli bolje razmišljati. Moja je mama rekla da joj je bilo zabavno zato što može vidjeti kako se ja ponašam u društvu. Na kraju mi je rekla da sam jako društven.

Danijel Hrvaćanin, 6.c

• Meni se jako svidjelo. Bilo je zabavno sudjelovati i vidjeti tu drugu stranu profesora.

Uma Lamešić, 6.b

• Svidjelo mi se druženje, kao i mojoj mami. Najviše mi se svidjela igra s obručima jer je poanta da vidimo kako ništa ne možemo sami.

Laura Đurišević, 6.b

• Svidjelo mi se to što smo se zabavljali. Mama je isto sudjelovala, a njoj je bilo super kao i meni.

Marko Balen, 6.b

• Meni je bilo predobro. Moja mama je bila oduševljena.

Filip Tatarović, 6.a

• Bilo mi je jako lijepo, osobito na večeri. Mojoj mami se svidjelo, rekla je da je bilo poučno.

Vladimir Lovrić, 6.a

objavio: Sandra Ivković   datum: 28. 4. 2019.

EKO ŠKOLA

Godine 1991. naša škola postala je članom Pokreta prijatelja prirode, danas Udruge "Lijepa Naša" . 1997. uključeni smo u program "Eko škola".

ŽUBOR

Ponosni smo na naš školski list Žubor koji izlazi od 1975. godine.

HIMNA ŠKOLE

Naša škola 2010. godine je dobila i himnu, tekst i glazbu napisao je učitelj glazbene kulture Vlado Matić.

LISTEK

Učeničku zadrugu "Listek" smo osnovali 2002. godine. Radimo od početka na očuvanju okoliša i kulturne baštine.