Nagradni izlet 7. c razreda – Šibenik i Nacionalni park “Krka“

Učenici 7. c razreda realizirali su nagradni dvodnevni izlet koji su zaslužili na nagradnom natječaju Škola bez droge-grad bez droge Nastavnog zavoda za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar, Gradskog ureda za zdravstvo i Gradskog ureda za obrazovanje u kategoriji najboljih plakata.

Njihov izbor bio je Šibenik i Nacionalni park „Krka“, a učenički dojmovi pokazuju da u odabiru nisu pogriješili.

Šibenskim kalama
Šibenska riva, krik galebova, labudovi, ribarski brodovi i trajekti, palme - dočekali su nas okupani suncem i plavetnilom mora. Šibenski kanal, utvrda sv. Mihovila i ostale utvrde, uske kamene ulice, trgovi, palače, crkvice nudili su svoju zasebnu priču, a katedrala sv. Jakova i umjetnička djela Jurja Dalmatinca nikog od nas nisu ostavili ravnodušnim.

Bili smo sretni što smo nešto o bogatoj povijesti i znamenitostima ovoga grada već učili, a sada saznali još dodatnih činjenica i zanimljivosti. Šibenik se zaista može ponositi svojim stanovnicima koji su utkali svoje znanje u hrvatsku kulturnu baštinu- od mnogih povijesnih osoba, graditelja, književnika, jezikoslovaca do glazbenika, sportaša  i drugih.

Nacionalni park“Krka“
Nakon večere, druženja, veselih sobnih razgovora, igre na terasi „Splendida“ i jutarnjeg obilnog doručka drugi je dan bio rezerviran za posjet Nacionalnom parku „Krka“.

S oduševljenjem smo već iz autobusa mogli pretpostaviti da nas čeka još jedan bajkoviti dio Lijepe Naše. A tako je i bilo. Nakon Šibenika i Park nas je dočekao u svoj svojoj raskoši predivnih nijansi ranoga proljeća, mirisa i cvrkuta raspjevanih ptica.

Uživali smo hodajući stazom Skradinskog buka drvenim mostovima preko sedrenih barijera diveći se veličanstvenim i razigranim šumovima slapova. Skradinski buk, najduži je slap, a tvore ga sedrene barijere, otoci i jezera. Vodenice, tematske ploče i  prigodne izložbe pozivale su da zastanemo i opet ponešto naučimo o mljevenju žitarica, pranju sukna, kovanju potkova.

Povratak kući bio je rezerviran za pričanje dogodovština s izleta, ali i za rješavanje nastavnih listića u kojima smo pokazali što smo sve naučili na ovome putu.

Ipak cekači ne bi bili cekači da svoje druženje  nisu začinili pjesmom koja se orila do Zagreba, a Himnom školi zahvalili svima na ovome lijepome i poučnome izletu. Vrijedi se potruditi da budemo najbolji i sljedeće godine!

objavio: Sandra Ivković   datum: 31. 3. 2019.

EKO ŠKOLA

Godine 1991. naša škola postala je članom Pokreta prijatelja prirode, danas Udruge "Lijepa Naša" . 1997. uključeni smo u program "Eko škola".

ŽUBOR

Ponosni smo na naš školski list Žubor koji izlazi od 1975. godine.

HIMNA ŠKOLE

Naša škola 2010. godine je dobila i himnu, tekst i glazbu napisao je učitelj glazbene kulture Vlado Matić.

LISTEK

Učeničku zadrugu "Listek" smo osnovali 2002. godine. Radimo od početka na očuvanju okoliša i kulturne baštine.