XXV. Smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske

XXV. Smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske održana je 11. - 12. svibnja u Zagrebu u Boćarskom domu u organizaciji Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva i Hrvatske zajednice tehničke kulture. Na ovoj Smotri zadrugu su predstavljale učenice Kristina Đunđek iTeuta Maria Kuzmić.

Na ovogodišnjoj, jubilarnoj, 25. Smotri učeničkih zadruga Republike Hrvatske, svoje radove predstavili su mladi zadrugari i njihovi voditelji iz 52 učeničke zadruge iz Hrvatske i 1 učenička zadruga iz Manchestera, UK. 10 učeničkih zadruga prezentiralo je svoj istraživački rad izveden u programu zadruge. Na Smotri je također održano i šest  pokaznih radionica.

Mladi zadrugari i ove su godine  članovima prosudbenog povjerenstva predstavili svoje najbolje proizvode i  prikazali praktične radove,  prezentirali rad  i postignuća svoje zadruge. Kreativnost i inovativnost mladih zadrugara vidjela se na svakom izložbenom prostoru. Bilo je tu vrlo maštovitih ukrasnih i uporabnih predmeta od keramike,  stakla, drveta, tekstila, čipke, jabuka uzgojenih u školskim voćnjacima, meda i raznih pripravaka od sapuna i krema do čajnih mješavina koje su pripremile vrijedne ruke mladih zadrugara.

Prilog o radu zadruge snimljen je i prikazan na programu Sportske televizije.

Učenička zadruga Listek, njene voditeljice i istaknute zadrugarke koje su sudjelovale na smotrama dobili su posebna priznanja na Danu darovitosti i Danu škole.

objavio: Sandra Ivković   datum: 1. 11. 2013.