Eko događanja

Mi jedemo odgovorno-aktivnosti 1.c

Mi jedemo odgovorno - aktivnosti 1.c

Pri dolasku u školu nakon školskih praznika najavila sam učenicima da na slijedećem satu razrednog odjela donesu svoje najdraže voće (svježe i suho). Također sam na roditeljskom sastanku roditelje upoznala sa projektom „Mi jedemo odgovorno“ i približila im temu kako jesti zdravo i kvalitetno.

Na satu razrednog odjela smo proveli nastavnu jedinicu „Voćni ražnjići“. Djecu smo podijelili u skupine i na svakom stolu pored djeteta bilo je njegovo najdraže voće. Učenici su bili vrlo uzbuđeni i nestrpljivi prije samog početka aktivnosti i međusobno su razgovarali i pokazivali jedni drugima voće koje su donijeli.

Nakon toga smo ogulili voće, rezali i cijedili sokove od naranče i limuna. Djeca su tijekom aktivnosti hodala od jednog do drugog prijatelja u razredu, razmjenjivali voće i stavljali na svoje ražnjiće.

Svaki učenik je složio svoj voćni ražnjić, slagao ga na jedan veliki tanjur i složili smo jednu veliku voćnu platu.

Pri kraju same aktivnosti upoznala sam djecu sa strojem za sušenjem voće koju je donirao roditelj. Proveli smo analizu nastavne jedinice „Voćni ražnjići“, zajednički zaključili da je zdravo jesti svježe i suho voće. Djeca su pozitivno reagirala na cjelokupni projekt i izjavila da bi htjeli jednom tjedno imati voćni dan.

Učiteljica: Tea Knežević

objavio: Sunčica Sosić   datum: 14. 3. 2016.

Ovaj tjedan: 1984