STEM-om do zvijezda - World of Robots

U sklopu projekta "STEM-om do zvijezda" učenici 5.-8. razreda 22. prosinca posjetili su izložbu "World of Robots" u Galeriji Klovićevi dvori. Učenici su na izložbi mogli vidjeti najnoviji razvoj humanoidnih robota, robotske igračke, transformatore, 3D printere, orginalne filmske relikvije kao što su Iron Man, R2D2, Terminator i mnoge druge koncepte robota, robota životinja i razne inovacije.

Dojmovi učenika:

Na izložbi mi je bilo zabavno. Svidio mi se robot pas zato što je mogao raditi razne stvari i mogao je plesati. Najviše mi se svidio gaming room i utrke autića koje su bile u njemu.
Mihael Kukić, 5.a

U muzeju "World of Robots" bilo mi je zanimljivo i odlično. Naučio sam gdje su pojedini roboti i kako funkcioniraju. Najviše smo pričali o američkim i kineskim robotima.
Jakov Mihael Polić, 5.d

Meni je bilo baš super. Dobili smo mogućnost da upravljamo robotima. Najdraži robot mi je bio Codey Rocky s kojim sam mogla upravljati. Sve u svemu, posjet je bio zabavan!
Anamarija Čubrilo, 5.a

Izložba mi se svidjela zato što je bila zanimljiva, zato što je imala puno robota. Najdraže mi je bilo kada smo došli u gaming room. Jedino što mi se nije svidjelo što nismo mobli robote pitati pitanja.
Emanuel Hrvat, 5.a

Dan u muzeju World of Robots bio mi je odličan. Sve je bilo savršeno organizirano, a najbolji roboti su mi bili robot mačka i roobt Kiko. Nezaboravan osjećaj!
Rene Kolovrat, 5.d

Meni je na sajmu bilo jako dobro i svidjela su mi se sva djela. Najviše mi se svidio robotski pas. Stalno je izvodio neke dobre trikove. Voljela bih još to istraživati jer mi je bilo stvarno jako dobro.
Eni Prišlin, 5.a

Izložba je bila super, pas i soba s mini igricama je odlična i to mi je najbolji dio. Figurice iz raznih filmova su isto jako zanimljive. Najbolji mi je bio pas, bio bi možda i bolji da duže traje. Sve u svemu izložba je bila super.
Andrej Bešvir, 5.a

Pred praznike sam dobio baš lijepi božićni poklon od škole. Išli smo na izložbu World of robots u Galeriju Klovićevi dvori. Informatika je naša sadašnjost, a robotika, kao znanost i tehnologija, bliža budućnost. Na izložbi robota vidio sam razne robote koji se inače ne mogu vidjeti u Hrvatskoj, ali mogu u drugim većim zemljama, poput Kine. To su humanoidni tipovi robota koji rade u restoranima, kao konobari, ili na aerodromima, kolodvorima kao uputitelji u grad.Postoje i tipovi robota koji nemaju lice već samo ruku koja radi jedan posao, ali ljudi ju moraju programirati. Od malena sam obožavatelj Star Wars filmova, pasam se oduševio vidjevši R2D2, C3PO i Marvelova heroja Iron Man-a i Autobota Bumblebee-a. Industrijska robotika predtavljena je FANUC-ovim robotkim rukama, a zanimljiv je bio KOKO, robotiski pas koji može izvoditi razne vratolomije. Zanimljivo je bilo vidjeti robotsku mačku koja radi u restoranima i poslužuje. Na vremenskom zidu je bilo prikazano kako su roboti evoluirali i prikazano je kako i što čini robota boljim od čovjeka. Već godinama se priča, istražuje, razvija robotika. Potreba za robotima je neizostavna kako bi se olakšali proizvodni procesi i kako bi se olakšala tehnička postignuća. U Hrvatskoj se koriste pri razminiravanju što je vrlo važno za našu zemlju. Dosta teritorija još nije očišćeno od mina iz Domovinskog rata i takvi roboti pomažu kako bi se taj posao što sigur nije obavio.  Svjesni smo kako se robotika razvija, ali mislimkako još nismo svjesni da će roboti doista biti dio naše svakodnevice.
Hrvoje Perica, 8.a

objavio: Dorotea Crnjac   datum: 12. 1. 2023.