Sasvim sam popubertetio

Učenici sedmih razreda posjetili su Gradsko kazalište Žar ptica i pogledali predstavu prema romanu Sanje Pilić.

Očekivao sam jednu dosadnu predstavu, ali dočekala nas je jako zanimljiva predstava u kojoj sam uživao. Glavni likovi su Luka, Zvjezdana, Mirjana, Mihaela, Martina, mama, Weller, Bero. Luku je glumio Jan Kerekeš.

Glavni lik- Luka je dječak koji se nije mogao odlučiti između Mihaele ili Zvjezdane. Kada je shvatio da Mihaela ima dečka svoju pažnju prebacio je na Zvjezdanu pa je pristao glumiti da je s njom u vezi kako bi ona dečka koji joj se sviđa učinila ljubomornim. Osim školskih i ljubavnih problema, Luka je imao i obiteljske. Njegova majka se rastala od njegova oca. Problem je bio u tome što otac nije plaćao alimentaciju. Na kraju ove priče shvatio je da mu se najviše sviđa Mirjana. Svima bih  preporučio da odu pogledati ovu predstavu.

Borna Kralj, 7.c

Ova kazališna predstava  govori o Luki, dječaku koji završava osmi razred. Proganjaju  ga problemi o upisu u srednju školi, no njemu to nije toliko važno jer su njega mučile cure. Nije se mogao odlučiti koja mu se cura više sviđa, Zvjezdana ili Mihaela, no uz taj problem još ga je proganjala cura koju su svi zvali debela Mirjana. Ona je zaljubljena u Luku, ali on u nju nije. Kada je Luka saznao da Mihaela ima dečka, svoju je pažnju prebacio na Zvjezdanu. Zvjezdana je isto imala dečka, ali joj nije odgovarao na SMS-ove ni na pozive pa je Luka glumio njezinog dečka kako bi ga Zvjezdana učinila ljubomornim. Naravno uz sve te silne probleme imao je i probleme u obitelji. Roditelji su mu se rastali. Njihov otac nije više htio imati nikakav odnos s njima što ih je jako rastužilo. Luka se brinuo o majci i pomagao joj samo kako bi se osjećala bolje nakon rastave. Susjedu Welleru se svidjela Lukina majka, ali nije znao kako da joj priđe. Onda je došao Luka i savjetovao ga da izađu na piće. Luka na kraju izlazi s Mirjanom. Ipak je shvatio da je Mirjana ona prava, dobra i pametna cura baš za njega.

Predstava mi se svidjela jer govori o svakidašnjim problemima svakog tinejdžera u toj dobi, o rješavanju problema u pubertetu. Neki su problemi predstavljeni i na smiješan način što mi se osobito svidjelo. Preporučila bih da svi pogledaju ovu predstavu.

Ivanka Ivanović, 7. c

Predstava govori o dječaku Luki koji završava osnovnu školu, kojem se sviđaju dvije cure i kojeg je tata ostavio i nije mu se javljao. Luki se sviđaju Mihaela i Zvjezdana. Zvjezdana ima dečka, a Mihaela nije zainteresirana za Luku. Tu je i Mirjana, debela cura kojoj se sviđa Luka, ali ona se ne sviđa njemu. Naravno moramo spomenuti i Martinu, Lukinu sestru koja je uvijek tu za njega i pomaže mu riješiti sve njegove probleme. Tu je i Bero, Lukin otkačen prijatelj koji nema tako velikih problema kao Luka. Beri je najbitnija njegova igrica fliper. Luka je često zvao Mihaelu van, ali ona bih ga uvijek odbila. S vremenom, Luka se prestao truditi. Kada je Zvjezdana prekinula s dečkom, ona i Luka su odlučili lažirati vezu kako bi Zvjezdanin dečko postao ljubomoran. Ali to nije potrajalo. U međuvremenu debela Mirjana je postala mršava Mirjana i dečki su je počeli primjećivati pa tako i Luka koji ju je odlučio pozvati van. Otišli su na rolanje. Odlično su se zabavili, a na kraju je pala i pusa. Tako su Luka i Mirjana postali cura i dečko i sve je lijepo završilo. U predstavi su kostimi bili šareni i veseli. Jedan detalj sam posebno zapamtila, a to su Mirjanine roze marte. Scenografije je bila lijepo postavljena, glazba i svjetla su bila prilagođena svakoj sceni. Glumci su bili smiješni i odlično su glumili.

Predstava mi se jako svidjela, svakako bih je voljela gledati ponovno. Ako se nađete u blizini kazališta preporučujem da pogledate predstavu Sasvim sam popubertetio.

Nika Pavlović, 7.c

Iz ove predstave možemo zaključiti kako su cure spremne svašta napraviti samo da bi se svidjele dečkima, kao što je debela Mirjana smršavjela samo da bi se svidjela Luki, što je na kraju i uspjela. Luka je shvatio kako je Mirjana zgodna, ali što je još važnije i pametna djevojka te su se oni zaljubili i na kraju predstave poljubili. Ovu predstavu bih preporučila svima zato što mislim da se svi možemo poistovjetiti s glavnim likovima i njegovim pubertetskim problemima.

Laura Đurišević, 7.b

objavio: Nikolina Turkalj   datum: 6. 11. 2019.