Obilježili smo Dan ekologije različitim aktivnostima

Kao Eko škola odgajamo i razvijamo osjećaj prema okolišu i zaštiti prirode.

Nizom radionica i predavanja obilježili smo Dan ekologije.

Predavanje udruge Hyla

Iz udruge Hyla došli su mladi biolozi Barbara i Mladen. Nakon edukativnog predavanja o vlažnim staništima Hrvatske, koje je održala Barbara, naučili smo kako koristiti  biološki ključ za određivanje vrsta leptira.

Mladi prirodoslovac brižan i pažljiv u ophođenju s vodozemcima i gmazovima pokazao je učenicima smeđu krastaču, pjegavog daždevnjaka, crvenouhu kornjaču i bjeloušku.

Dao je i pouku učenicima: Čovjek se boji onoga što ne poznaje. Ako zmije ne ugrožavamo, one neće imati potrebu braniti se.

U predavanju i radionici sudjelovali su učenici 1.a, 2.c, učenici viših razreda koji su uključeni u Dodatnu nastavu,  profesorice Melita Hrvaćanin i Milica Peter te učiteljice Kristina Pavlović i Sunčica Sosić Majstorović.

Ugostili smo Piu

U 1. a smo ugostili Ivaninu mamu i Piu. Tko je Pia? - sigurno se pitate. Pia je gmaz - „bradata agama“. Bradate agame su dobile ime po naboru kože pod bradom, punim bodljikavih izraslina.  Kućni je ljubimac naše prijateljice iz razreda – Ivane Grbačić.

U razgovoru  s Ivanom  i njenom mamom saznali smo da Pia ima 5 godina, a najviše može živjeti 10. Rep joj je duži od tijela. Jede  crviće, jabuke, salatu, cvrčke (1 na dan). Rijetko pije vodu  i ne voli se kupati.  Živi u svom staklenom domu – terariju i najviše boravi na drvetu. Puno spava i voli se maziti.

Naučili smo i to da i o Piji moramo brinuti kao i o svakom drugom kućnom ljubimcu. Uživali smo u Pijinom društvu.....malo smo je mazili, fotografirali.....i na kraju je i naslikali!

Origami gmazovi i vodozemci

Skupina učenika 7. i 8. razreda je uz pomoć knjižničarke Dobrile Bilobrk izrađivala origami gmazove i vodozemce. Učenici 1. a i 1.b izradili su origami žabice koje su odmah iskoristili za igru i zabavu.

objavio: Sandra Ivković   datum: 25. 3. 2018.