Natjecanje Dabar

Ove školske godine uključili smo se u međunarodno natjecanje Dabar. U natjecanju su sudjelovali učenici od 1. do 4. razreda.

Dabar promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti. Sudjelovanjem u natjecanju želimo učenicima pokazati da računalo nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova nego izvor zanimljivih logičkih zadataka koji informatiku čine uzbudljivom.
Organizatori natjecanja za Hrvatsku su udruga "Suradnici u učenju", Hrvatski savez informatičara i Visoko učilište Algebra uz podršku CARNet-a.

Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od 15 izazovnih zadataka koje učenici rješavaju uz vremensko ograničenje od 45 minuta.

U natjecanju su sudjelovali učenici:

1. razredi:
Lucija Pihir, Mihaela Kelić, Franko Lauc, Jakov Perković, Roko Vlainić, Jakov Novak, Filip Zec, Ivan Bilandžija, Josip Bilandžija i Tin Macan

2. razredi:
Jana Šamec, Jakov Šamec, Domagoj Sertić, Krešimir Vajdić, Lea Jakopec, Petra Dujić, Filip Krnjaić, Fran Vujčić, Vito Gašparić, Sven Ivakić, Josip Marteža, Edina Seferagić, Tjaša Vujnović

3. razredi:
Karlo Meštrović, Hrvoje Perica, Ivan Lauc, Marin Babara, Petra Brcković, Marko Tatarović, Sven Pernar, Marta Pešut, Marko Kardum, Lana Matijević, Ante Babić, Kaja Bjelkanović, Tara Hunjadi i Jakov Granoša

4. razredi:
Emma Jelača, Lea Vajdić, Tia Maria Rašić, Sara Bilandžija, Petra Vujnović, Ante Prgin, Vita Zeba, Borna Kalenik, Luka Macan, Pavle Cirimotić, Filip Stanić, Lara Krilić i Leona Ćibarić Čulo.

U provedbi natjecanja sudjelovale su: Ivana Gurović, prof., Mihaela Kopić, prof., učiteljice Sanja Zornjak Picer, Romina Tursić i Sunčica Sosić Majstorović te pripravnica Mišela Rajzl.

Podjela diploma održat će se u četvrtak 23. studenog u 13h.

Čestitamo svim učenicima na uspjehu!

objavio: Monika Horki Pavrlišek   datum: 21. 11. 2017.