STEMom do zvijezda 2

Projekt je namijenjen učenicima od 5. do 8. razreda koji su uključeni u izvannastavne aktivnosti iz područja informatike, matematike, astronomije, robotike i tehničke kulture, a odobren je od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Poticali smo učenike na razvoj individualnih vještina i stjecanje dodatnih IKT vještina, na veću razinu kreativnosti, sposobnost samostalnog učenja i preuzimanja odgovornosti za osobno učenje, društvenost, sposobnost rada u timu, pretraživanje i vrednovanje informacija, suradničko učenje, razvoj kritičkog mišljenja, dijeljenje primjere dobre prakse.

Primjena stečenih znanja su realizirana i kroz natjecanja te terensku nastavu.

Posjeti institucijama

Događanja u školi

Zeleni balkoni i prozori

Učenici 3.a razreda sudjeluju u projektu iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja. S obzirom na to da smo eko škola, učenici 3.a marljivo rade na ekološkoj temi Zeleni balkoni i prozori. Cilj projekta je u svojim domovima stvoriti zelenu oazu, kao mjesto boravka. Sadili smo ukrasne, začinske i medonosne biljke te puno toga naučili o simbiozi biljaka, čovjeka i kukaca. Projekt su na županijskoj smotri, u OŠ Grigora Viteza predstavili učenici: Matej Boras, Nika Čolak, Pia Galić i Ana Lena Ostrunić te razredna učiteljica Branka Ražov. Učenici su marljivim trudom i zalaganjem projekt plasirali na državnu razinu, koja će se održati 20. svibnja 2023.

Budi internet genijalac

Naša škola uključena je u projekt “Budi Internet Genijalac”! Cilj projekta je educirati i osnažiti učenike i nastavnike u korištenju interneta, pružajući korisne informacije o cyber sigurnosti, digitalnom ponašanju i mnogo više.

Učimo od naših učenika

Projekt “Učimo od naših učenika “ je inovativan projekt namijenjen darovitim učenicima od 5. do 8. razreda koji sudjeluju u različitim izvannastavnim aktivnostima. Cilj projekta je stvoriti poticajno okruženje koje će potaknuti i podržati razvoj njihovih talenata, kreativnosti te timskog duha.

Nizom aktivnosti učenici će biti potaknuti na suradnju u razmjeni ideja kroz različite radionice, projekte i događanja. Radit će na zajedničkim inicijativama koje će promicati ekologiju, novinarsko izvještavanje, likovno stvaralaštvo i slične oblasti.

Metode provedbe projekta također uključuju sudjelovanje na natjecanjima i drugim manifestacijama te posjete institucijama.

Održivost ovog projekta najprije se temelji na praćenju rada i napretka darovitih učenika u pojedinim područjima te njihova priprema za nastavak školovanja. Kroz projekt moguća su dugoročna partnerstva s lokalnim organizacijama, poduzećima i institucijama koje dijele slične vrijednosti. U projekt se mogu uključiti roditelji učenika koji mogu biti ključni za dugoročnu podršku u projektu.

Dan BezVeze

Ove školske godine naša škola sudjeluje u obilježavanju Dana BezVeze.

Dan BezVeze je projekt kojeg provode učitelji, stručni suradnici, nastavnici i učenici. Cilj projekta je osvijestiti kada koristimo tehnologiju u pravu svrhu, a kada ih zloupotrebljavamo. Dan BezVeze u našoj školi održao se kroz radionice s učenicima u razredima zajedno s razrednicima, učiteljicama i nastavnicima.

Modna lasta

Više od 150 radova učenika osnovnih i srednjih škola iz Hrvatske stiglo je na adresu Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost u sklopu natječaja Modna lasta, čiji su pobjednici objavljeni povodom Dana planeta Zemlje.

Cilj ovog obrazovno-ekološkog natječaja bio je educirati i inspirirati djecu i mlade na usvajanje održivih navika za očuvanje Zemlje te je još jednom potvrdio koliko je važno motivirati ih da aktivno djeluju u zaštiti okoliša.

Upravo je rad naših učenica 4.b razreda Petre Atelj, Rut Fekeža, Paule Majstorović, Iris Tomljenović i Korine Židak iz Osnovne škole Vjenceslava Novaka Zagreb, pod mentorstvom razrednice Bojane Habjanec osvojio prvo mjesto u kategoriji nižih razreda u izradi modne naslovnice.