Povodom Dana održivog razvoja, koji se obilježava 25. rujna, u 6.b razredu naše škole održana je radionica na satu razrednika s ciljem upoznavanja učenika s pojmom održivog razvoja te poticanja na promišljanje o njihovom osobnom doprinosu održivosti. Radionica je bila prilika da učenici razviju vještine timskog rada i kritičkog mišljenja, što je ključno za razumijevanje i rješavanje ekoloških izazova današnjice.

Podijeljeni u grupe, učenici su dobili zadatak istražiti jedan ekološki problem: zagađenje zraka, svjetlosno onečišćenje, smanjenje šuma, globalno zagrijavanje i prekomjernu potrošnju plastike. Svaka grupa analizirala je svoj problem, osmislila prijedloge za njegovo rješavanje te svoje zaključke predstavila ostatku razreda.

Ova je radionica bila uspješan korak prema osvještavanju učenika o važnosti održivog razvoja i poticanju mladih na aktivno sudjelovanje u očuvanju našeg planeta.