Assesment of Transversal Skills 2020

Projekt "Assesment of Transversal Skills 2020" (ATS2020) odnosno "Vrednovanje generičkih kompetencija 2020" provodi se u okviru programa Erasmus+, kao "Ključna aktivnost 3: Podrška reformi politika". U projektu sudjeluje 11 europskih zemalja (Austrija, Belgija, Cipar, Hrvatska, Estonija, Finska, Grčka, Irska, Litva, Slovenija i Španjolska), odnosno 17 partnerskih institucija, a jedna od njih je i Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet.

U projekt će biti uključeno 250 osnovnih škola u više europskih država u kojima će se izvršiti eksperimentalna provedba modela poučavanja i vrednovanja generičkih kompetencija kroz istraživački eksperiment. Ciljana skupina korisnika su učitelji kao ključni pokretači promjena, a posredno će projekt utjecati i na rad učenika. Model vrednovanja učenicima će omogućiti postavljanje ciljeva, razvoj planova djelovanja, razmatranje i vlastitu procjenu učenja dok će istovremeno evidentirati proces učenja.

Glavni ciljevi projekta su:

• utvrditi model vrednovanja generičkih kompetencija
  • uključiti 1000 osnovnoškolskih učitelja u eksperimentalnu provedbu modela u nastavi
  • razviti program edukacije učitelja
  • izraditi preporuke za obrazovne politike na nacionalnoj i europskoj razini
  • osigurati širu primjenu i financiranje modela na regionalnoj, nacionalnoj i europskoj razini.

Projekt je započeo 1. ožujka 2015. godine, a trajat će do 28. veljače 2018.

Cjelokupni iznos budžeta projekta je 2.600.000 EUR, a dio koji će financirati Europska unija iznosi 1.950.000 EUR, odnosno 75% ukupnog budžeta projekta.

U projekt ATS2020 u Hrvatskoj priključila se i naša škola.

Eksperimentalna provedba modela u nastavi odvija se za predmete fizika (osmi razred) i kemija (sedmi razred).

Koordinator projekta: Sandra Ivković, prof.

Sudionici projekta:  Melita Hrvaćanin, prof. / Mirjana Peranović, prof. / Milica Peter, prof.

BROŠURA