Žubor

Reportaža - U školu s maskom

Škola u vrijeme korone

U ŠKOLU S MASKOM

Sve je krenulo na početku godine kada je virus COVID-19 krenuo iz Kine. Počeo se širiti po svijetu i tako je došao i u Hrvatsku krajem veljače. Škole su se zatvorile sredinom ožujka i tako su učenici, uključujući i mene, krenuli pratiti nastavu online. Moram priznati da nije baš bilo lagano. Svima je to bilo nešto novo. Izdržali smo i završili školsku godinu, ali nas je sve zanimalo što će biti u rujnu. Hoćemo li biti online ili ćemo se vratiti u klupe, među profesore i prijatelje.

Kada je došao rujan, vratili smo se u škole. Nismo baš bili oduševljeni time što moramo nositi maske, što je nastava organizirana u dvije smjene i ne smijemo se družiti s drugim razredima. Uz sve te propise shvatili smo kako je bolje da idemo u školu s maskom, da smo među prijateljima te da učimo uz podršku profesora nego da budemo ponovno online i prepušteni sami sebi. U početku nam je bilo teško pratiti nastavu s maskom, no ipak smo se prilagodili novom normalnom. Trebalo mi je svega 5 dana da se naviknem na masku. Morali smo se prilagoditi još nekim promjenama: nastavi u dvije smjene, zatvorenosti u jednoj učionici, zabrani druženja s drugim učenicima na hodniku… Prilagodili smo se svemu tome bez problema. Istina, nedostaje nam odmor na hodniku, druženje s drugim razredima, buka na hodniku, no sve ćemo to prihvatiti uz šalu i smijeh jer tako je ipak sve lakše.

Nika Pavlović, 8.c

objavio: Nikolina Turkalj   datum: 6. 10. 2020.

Ukupno: 1222066