Proslavili smo 50. rođendan!

Povodom 50. obljetnice rada naše škole održana je svečana priredba za Dan škole

Svečanom priredbom za Dan škole proslavili smo 50. obljetnicu rada naše škole. Svečanosti su prisustvovali svi djelatnici, bivši djelatnici, prof. Dragutin Vobožil, bivši ravnatelj te  brojni uzvanici među kojima ističemo samo neke: Momir Karin, ravnatelj Uprave za potporu i unapređenje sustava odgoja i obrazovanja Ministarstva znanosti i obrazovanja, Mile Živčić, prof. ravnatelj Agencije za strukovno obrazovanje, Vinko Filipović, prof., ravnatelj NCVVO, Krešimir Štimac, pomoćnik pročelnice Gradskog ureda za obrazovanje, sport i mlade, Joško Klisović, predsjednik Gradske skupštine grada Zagreba, prof. dr. sc. Miljenko Šimpraga, prorektor za inovacije, transfer tehnologije i komunikacije Sveučilišta u Zagrebu, gđa Vesna Švarcer, dipl. inž. fizike, magistar i doktor znanosti, unuka Vjenceslava Novaka, Nikola Vikić-Topić, prapraunuk Vjenceslava Novaka, mr. sc. Marko Grubišić, predsjednik Hrvatskog društva političkih zatvorenika, Jasmina Hamer, ravnateljica Hrvatske zajednice osnovnih škola, Josip Petrović, predsjednik Hrvatske udruge ravnatelja Grada Zagreba, vlč. župnik Kristo Brkić,

Program je pratio zbor OŠ Vjenceslava Novaka pod vodstvom prof. Ivanke Peršić koji je izveo himnu Lijepa naša domovino, Oj ti vilo, vilo Velebita, Koja je najljepša pjesma  te Himnu školi. Dramsku igru Razgovor s Vjenceslavom Novakom uprizorili su učenici 7. b razreda Marko Tatarović i Rebeka Bolarić uz pratnju učenika 3.b razreda pod vodstvom učiteljice Tee Knežević. Učenici 3.c s  učiteljicom Anom  Varović  školi su uputili Rođendansku čestitku, a program je završio u veselom raspoloženju plesno-dramskom točkom Sve me na Senj podsjeća koju su izvali učenici 2.a pod vodstvom učiteljice Branke Ražov.

Nastupio je i Tamburaški orkestar naše škole koji je pratio malu  folklornu grupu 1.c pod vodstvom učiteljice Kristine Pavlović. Posebno iznenađenje večeri bila je pjesma Vice Vukova  To je tvoja zemlja koju je izveo Zbor učitelja škole. Prisjetili smo se rada škole i svih postignutih uspjeha od 1971. do 2021. godine, a svoja Sjećanja jedne učenice, danas bake ispričala nam je gđa Lovorka Šoštarić.

Prisutnima se obratio u svome govoru ravnatelj škole koji je zahvalio okupljenima i još jednom poželio našoj školi sretan rođendan.

Program priredbe osmislila je Milvia Vuk, prof. hrvatskoga jezika, a prezentaciju rada škole pripremila je Abelina Finek, prof. povijesti i geografije,  učitelj savjetnik. Za scenografiju je zaslužan Hrvoje Svaty, mag. likovne pedagogije, a ostali suradnici su: Dobrila Bilobrk, dipl. knjižničarka, Jelena Gabelica, učiteljica i voditeljica KUD-a razredne nastave, Marta Trgovac, učiteljica razredne nastave te profesorice hrvatskoga jezika Sanda Damjanić i Marija Gelo.

Priredbu su sigurno vodile učenice 8. a razreda: Emma Jelača i Lea Vajdić.

U prilogu su prigodne obljetničke pjesme prof. Mladena Pokića, bivšeg djelatnika naše škole kao i fotografije koje možete pogledati u galeriji.

Piredbu povodom Dana škole možete pogledati na poveznici

objavio: Nikolina Turkalj   datum: 25. 5. 2022.