Petaši pogledali predstavu "Kako je tata osvojio mamu"

Učenici petih razreda posjetili su Gradsko kazalište Žar ptica i pogledali predstavu prema romanu Mire Gavrana.

Jako mi se svidio kraj zato što su si svi oprostili i na kraju se poljubili. To je moj omiljeni dio predstave. Ova predstava je poučna, a pouka glasi: daj svakome drugu šansu.
                                                                               Rebeka Bolarić, 5.b

Predstava nas je poučila da nam neka malena stvar može odvratiti pažnju od onoga do čega nam je najviše stalo.

Tara Lučić, 5.b

Mama, tata i sin su sjedili u dnevnom boravku. Mama je rekla tati i sinu da se srede i obuku košulje jer idu baki na ručak. Tata i baka su se svađali jer tata nema posao. Kasnije kada su došli kući mama i tata su se posvađali jer je tata stalno radio na svom projektu i nije pomagao mami te su se mama i sin odselili baki. Mama je dobila odličan novi posao, ali sin je i dalje bio tužan, zato je smislio plan. Na svoj je rođendan pozvao mamu i tatu i pomirio ih je. Svi su opet bili sretni. Mani se predstava svidjela. Bilo je smiješnih scena. Najbolja mi je bila baka.

Sven Pernar, 5.b

Predstava je bila zabavna i napeta. Ako mene pitate, najbolji mi je bio kraj kada su se mama i tata pomirili i kada su svi ponovno bili sretni.

Dario Kolovrat, 5.b

Danas smo išli u kazalište. Kad smo došli u kazalište, vidjeli smo glumce: mamu, tatu i Antuna. Mama i tata su se posvađali. Tata je ostao sam, a mama je otišla živjeti svojoj mami, a Antun se ljutio zato jer je živio kod bake. Glumci su bili odlični, a predstava je bila jako zabavna. Još ja i Javorka pričamo o tome. Javorka mi je rekla da joj je bilo super.
                                                                               Matej Boltužić, 5.c

Danas nam je bilo prekrasno. Išli smo gledati odličnu predstavu „Kako je tata osvojio mamu“ u Gradsko kazalište Žar ptica. Za vrijeme predstave bilo je napeto, zabavno i uzbudljivo. Kada je predstava tek počela, mislila sam da će biti dosadnjikavo i da će dugo trajati, ali kada se sve zapetljalo, bilo je jako zabavno i prošlo je brzo. Uživala sam. Bilo mi je žao kada je predstava završila. Najslađi dio predstave je bio kada je tata nakon beskrajnog svađanja na Antunovom rođendanu osvojio mamu! Bio je to prekrasan trenutak. Svi smo pljeskali.
                                                                                   Tara Hunjadi, 5.c

objavio: Nikolina Turkalj   datum: 6. 11. 2019.