Uređenje školskog igrališta

NOVO MODERNIJE IGRALIŠTE

Uređeno je nogometno i košarkaško igralište

te je postavljena rasvjeta koje do sada nije bilo

Učenici OŠ Vjenceslava Novaka napokon su dobili novo sigurnije školsko igralište. Naime, godinama su provodili vrijeme na igralištu koje je trebalo obnovu. Početkom ove školske godine započeli su radovi te je obnovljeno nogometno i košarkaško igralište.

Razgovarali smo s gospodinom Damirom Oniškom, pročelnikom gradske četvrti Gornja Dubrava koji nam je potvrdio da su korisnici igrališta vrlo zadovoljni rekonstrukcijom. Rekonstrukcija je financirana sredstvima gradske četvrti Gornja Dubrava. Postavljene su nove klupe, sigurni novi golovi, nova zaštitna ograda, asfaltirano je igralište te uređen okoliš. Postavljena je nova rasvjeta koje do sada nije bilo te se sada korisnici mogu baviti aktivnostima do 22 sata radnim danom, a vikendima do 23 sata. Rasvjeta je automatizirana, te se pali automatski dodirom prsta na označenom dijelu. Gospodin Oniško nam je najavio kako će sada osvijetljeni prostor obogatiti dodatnim sadržajima. Na proljeće je planirano postavljanje dva stola za stolni tenis, a postoji ideja da se napravi street workout park – vježbalište s raznim spravama koje bi omogućilo mladima da se mogu rekreirati.

Završetkom radova, učenici su jedva dočekali otrčati na igralište isprobati nove golove.

Autor teksta i fotografija: Novinarska skupina (Laura Đurišević, 7.b, Laura Pintarić, 7.c, Nika Pavlović, 7.c, Eva Županac, 7.c)

objavio: Andrea Brzac   datum: 4. 10. 2019.