Izvješće iz kazališta

Sasvim sam popubertetio

Učenici 8.-ih razreda pogledali su predstavu u Kazalištu Žar ptica nastalu prema istoimenom lektirnom djelu Sanje Pilić.

Donosimo dio njihovih dojmova.

Radnja predstave mi se jako svidjela jer se radi o našim vršnjacima koji imaju probleme poput zaljubljenosti i nesigurnosti oko vlastitog izgleda, probleme s bulimijom, upisom u srednju školu i probleme s roditeljima. R je jako zanimljiva, a cijelu predstavu podiže i glazba koja je izvrsno izabrana. Predstavu preporučujem svim učenicima 8.-ih razreda jer će se zasigurno moći poistovjetiti s likovima. Došla sam do zaključka da ipak svi ti problemi prestaju s pubertetom i da se ne smijemo previše uzrujavati oko njih jer ih kat-tad svi prođemo. Nije bitan fizički izgleda, nego ono što nosimo unutar sebe. To ističe i glavni lik Luka kada na kraju predstave govori Mirjani da je voli i kada je debela i kada je mršava, da voli njezine roza marte i da je zapravo voli baš takvu kakva jest.

Lucija Novak, 8.a

Radnja predstave je primjerena našim godinama, govori o razdoblju puberteta kroz koje svi prolazimo, tako da nam se predstava zapravo svima svidjela. Pripremili smo se na neki način za sve situacije u kojima bismo se mogli naći u pubertetu i kako se suočiti s njima na najlakši način. Tijekom puberteta  mijenjamo se fizički i psihički, što nas zapravo dovodi u nelagodnu situaciju. Tada se trebamo obratiti za pomoć starijima, roditeljima ili prijateljima. Preporučila bih ovu predstavu jer nas uči da za svaki problem postoji rješenje i da ukoliko ga ne možemo sami naći, trebamo zatražiti nečiju pomoć!

Tea Mihić, 8.a

objavio: Sandra Ivković   datum: 4. 11. 2018.