Sretan Vam Svjetski dan učitelja!

Svjetski dan učitelja obilježava se svake godine 5. listopada. Taj je dan prigoda da se pokaže da je rad učitelja i nastavnika prepoznat kao jedan od najvažnijih za ukupan razvoj društva te da se kao takav i cijeni.

U nastavku pročitajte radove naših učenika...

Pismo učitelju

Dragi učitelju, hvala ti što si me učio kako se snalaziti u životu. Ponajviše ti hvala što si me tješio kada sam bio tužan, pomagao mi kada nešto nisam razumio i što si znao odgovore na sva moja pitanja. Shvatio sam da je onaj koji zna odgovore na sva moja pitanja vjerojatno moj anđeo čuvar. Tako sam te ja i doživljavao. Kada sam bio bolestan, ti si uvijek rado sa mnom ponovio gradivo. Brižnim pogledom si nas pogledavao na odmoru da nam se ništa ne dogodi. Uvijek si nam davao drugu priliku ako nismo napisali zadaću ili nismo bili spremni. Pokazao si nam da su djeca rođena s krilima, a učitelji im pomažu letjeti.

Danijel Hrvaćanin, 6.c

Škola kao moja

Svatko je vezan uz nešto. Odrasli uz svoje poslove, radno mjesto, brigu o obitelji. A mi djeca smo vezani uz školu, vrtić i svoje slobodne aktivnosti.

Učenik sam 6.c razreda OŠ Vjenceslava Novaka. Polazim jako dobru i uspješnu školu. To je škola koja ima odlične profesore koji nam svojim znanjem i trudom žele olakšati školovanje i pripremiti za našu budućnost. Moja škola nudi jako puno aktivnosti, što sportskih, što onih za napredne, darovite i kreativne učenike. Mogućnosti koje mi pruža škola jako mnogo koristim. Osim u učenju, vrijeme volim provoditi u sportskoj dvorani zato što volim i živim za sport.

Nije mi teško dolaziti u školu jer me tamo čeka dobra atmosfera i puno mojih školskih prijatelja s kojima volim provoditi vrijeme. Kada za dvije godine budem odlazio u školu koja će odrediti moju budućnost, bit će mi žao napustiti školu Vjenceslava Novaka. Ta škola mi je dala dobre profesore, znanje, društveni i sportski život, zabavu, smijeh, a ponajviše moju ekipu – prijatelje za cijeli život. Za ono malo tuge i brige što je znalo biti, sve ćemo ostaviti negdje u povijesti jer u mom sjećanju ostaje samo smijeh i veselje moje super škole.

Vid Peša, 6.c

objavio: Sandra Ivković   datum: 4. 10. 2018.

Ukupno: 1220143