Veprići i meteorolozi

Veprići i meteorolozi izletom na Krk obilježili

Svjetski meteorološki dan

Iako je 19. ožujka zapravo puhalo takvo jugo da se nije vidio Velebit, glavna meteorološka tema među planinarima bila je bura – od nastanka do narodnih priča, a sve su to pripremile i ispričale vrijedne meteorologinje naše škole. Ovaj puta su se i roditelji angažirali pa je tako naša planinarka Andrea pripremila mnoštvo zanimljivosti i igrica u autobusu.

GALERIJA

Na kraju, neki su učenici napisali i svoju domaću zadaću koju nam je vodič Đuro zadao na Japetiću pa nas je Antonio lijepo iznenadio svojim impresijama s prošlog izleta. Sve je to zabilježio u svom malom planinarskom dnevniku i pročitao u autobusu.

Bolje vrijeme za uspon na Obzovu, najviši krčki vrh, nije se moglo zamisliti. Dva puna autobusa planinara laganim su korakom između suhozida i poneke lokve uspeli se prvo na Veli vrh, a potom po kamenjaru na najviši. U društvu bjeloglavih supova i poneke ovce uz miris proljetnica, majčine dušice i kadulje bilo je to nezaboravno iskustvo, posve različito od dosadašnjih izleta.

Spustili smo se u Baščansku dragu, a potom u Jurandvor pogledati naš najpoznatiji glagoljički spomenik. Iako potraga za burom nije urodila plodom, djeca su imala priliku potražiti skriveno blago koje je pripremio gusar vodič Nenad. Ne, nije bilo skriveno u Biserujki već oko crkve svete Lucije u Jurandvoru. U potrazi su veselo sudjelovali i stari i mladi, a uostalom, tako je to uvijek na našim obiteljskim planinarenjima....

objavio: Sandra Ivković   datum: 28. 3. 2017.

Ukupno: 1219635