Veliki uspjeh učenika na Državnom natjecanju iz informatike!

Na Državno natjecanje iz informatike pozvano je šest naših učenika: Iva Brzac, 6.c, Marin Hrvaćanin, 6.c, Fabjan Markovinović, 6.c, Vito Anić, 7.a, Bartol Markovinović, 8.c i Eugen Bošnjak, 8.c. Svi učenici su se natjecali u kategoriji Logo, a Vito Anić, 7.a, Bartol Markovinović, 8.c i Eugen Bošnjak, 8.c su pozvani i u kategoriji Algoritmi – Python/C++.

Natjecanje je održano u Primoštenu od 14.03.2017. do 17.03.2017.

Marin Hrvaćanin je sudjelovao u kategoriji Logo za 6.razred. U konkurenciji od 13 učenika šestih razreda, od mogućih 200 bodova ostvario je 115 bodova i zauzeo  5. mjesto u Republici Hrvatskoj.

Iva Brzac je sudjelovala u kategoriji Logo za 6.razred. U konkurenciji od 13 učenika šestih razreda,  od mogućih 200 bodova ostvarila je 98 bodova i zauzela  7. mjesto u Republici Hrvatskoj.

Fabjan Markovinović je sudjelovao u kategoriji Logo za 6.razred. U konkurenciji od 13 učenika šestih razreda, od mogućih 200 bodova ostvario je 98 bodova i zauzeo  7. mjesto u Republici Hrvatskoj.

Vito Anić je sudjelovao u dvije kategorije

Logo za 7.razred. U konkurenciji od 7 učenika sedmih razreda, od mogućih 200 bodova ostvario je 125 bodova i zauzeo  3. mjesto u Republici Hrvatskoj.

Algoritmi – Python/C++ za 7.razred. U konkurenciji od 10 učenika sedmih razreda, države, od mogućih 200 bodova ostvario je 105 bodova i zauzeo  4. mjesto u Republici Hrvatskoj.

Bartol Markovinović je sudjelovao u dvije kategorije

Logo za 8.razred. U konkurenciji od 6 učenika osmih razreda, od mogućih 200 bodova ostvario je 132 bodova i zauzeo  3. mjesto u Republici Hrvatskoj.

Algoritmi – Python/C++ za 8.razred. U konkurenciji od 10 učenika osmih razreda, od mogućih 200 bodova ostvario je 88 bodova i zauzeo  6. mjesto u Republici Hrvatskoj.

Eugen Bošnjak je sudjelovao u dvije kategorije

Logo za 8.razred. U konkurenciji od 6 učenika osmih razreda, od mogućih 200 bodova ostvario je 134 bodova i zauzeo  2. mjesto u Republici Hrvatskoj.

Algoritmi – Python/C++ za 8.razred. U konkurenciji od 10 učenika osmih razreda, od mogućih 200 bodova ostvario je 148 bodova i zauzeo  2. mjesto u Republici Hrvatskoj.

Učenici koji su zauzeli prva tri mjesta na natjecanju nagrađeni su medaljama i poklonima.

Eugen Bošnjak i Bartol Markovinović pozvani su i na Juniorsku olimpijadu koja će se održati na Krku 29. lipnja 2017. Želomo im puno uspjeha na olimpijadi.

Čestitamo učenicima na velikom uspjehu!

objavio: Ivana Sečen   datum: 23. 3. 2017.